Serwis i naprawa kotłów oraz ogrzewaczy gazowych Junkers

Firma Term Instal Technika Grzewcza specjalizuje się montażu, obsłudze technicznej, serwisowaniu i naprawach kotłów i ogrzewaczy gazowych Junkers. Zachęcamy do kontaktu i współpracy w zakresie okresowej konserwacji Junkersów, z których państwo korzystacie. Wytyczne producenta zalecają realizację okresowych przeglądów, czynności konserwacyjnych i napraw wyłącznie przez specjalistyczne firmy, takie jak nasza.

Jak serwisować ogrzewacz lub kocioł gazowy Junkersa?

Co do zasady, każdy Junkers czy to kocioł gazowy, czy ogrzewacz powinien być serwisowany przynajmniej raz w roku. Coroczny przegląd okresowy powinien zweryfikować następujące elementy:

  • kontrolę działania urządzenia, w tym elementów regulacyjnych i kontrolnych,
  • kontrole stanu komory spalania,
  • kontrolę stanu palnika,
  • kontrolę filtra C.W.U.,
  • kontrolę naczynia wzbiorczego.

Raz na jakiś czas zaleca się również opróżnienie instalacji grzewczej i ciepłej wody użytkowej. Po każdej konserwacji ogrzewacz czy kocioł grzewczy powinien zostać ponownie uruchomiony przez serwisanta i sprawdzony pod kątem tego, czy wszystko działa prawidłowo.

Kiedy konieczna będzie naprawa kotła gazowego?

W przypadkach, w których urządzenie nie działa lub widać oznaki nieszczelności, albo czuć zapach gazu, warto jak najszybciej wezwać serwisanta, aby ocenił jego stan techniczny i wykonał niezbędne naprawy. Regularna obsługa techniczna to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa użytkowników korzystających z ogrzewaczy gazowych i kotłów Junkers, które są eksploatowane już jakiś czas. 

 

Uwagę użytkowników powinny zwrócić też wskazania na wyświetlaczu. Nie powinno się ignorować informacji o błędach i problemach z prawidłowym funkcjonowaniem ogrzewacza lub kotła. Użytkowanie Junkersa bez obsługi technicznej może doprowadzić do poważnej usterki, ogranicza wydajności, powoduje wzrost zużycia paliwa i może okazać się niebezpieczne.

Jak zlecić serwis albo naprawę Junkersa?

Aby zlecić serwis lub naprawę kotła albo podgrzewacza gazowego marki Junkers wystarczy skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. W zgłoszeniu dobrze jest podać podstawowe dane, które umożliwiają identyfikację modelu urządzenia. Jest to oznaczenie modelu z tabliczki znamionowej. Przydatna może okazać się również data produkcji i uruchomienia urządzenia. W przypadku, w którym identyfikacja modelu i wspomnianych wcześniej danych jest niemożliwa lub utrudniona, można zlecić ocenę stanu technicznego urządzenia. W trakcie tej procedury technik zweryfikuje model i stan techniczny urządzenia osobiście. Następnie serwisant zaproponuje czynności konserwacyjne oraz ewentualne naprawy, tak aby przywrócić jego pełną funkcjonalność. Zachęcamy do kontaktu i rozmowy na temat obsługi technicznej państwa kotłów gazowych i ogrzewaczy Junkers.

Naprawiamy junkersy w Katowicach i okolicy

W naszym obszarze działania znajdują się Katowice wraz z okolicznymi miejscowościami.

Zapraszamy do kontaktu!