Modernizacje instalacji grzewczych

Nawet najlepiej zaprojektowane i prawidłowo wykonane instalacje grzewcze z czasem tracą efektywność. Rury stają się coraz mniej szczelne, a wiekowe kotły grzewcze nie są już dłużej w stanie ogrzewać wnętrz do odpowiednich temperatur. W takich sytuacjach konieczna staje się modernizacja instalacji polegająca na gruntownej wymianie wszystkich jej komponentów na nowsze znacznie wydajniejsze odpowiedniki. Usługi modernizacyjne świadczy także i nasza firma, już od piętnastu lat specjalizująca się w sprzedaży oraz serwisowaniu piecyków gazowych i montowaniu instalacji grzewczych. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Kiedy należy zacząć myśleć o modernizacji instalacji grzewczej?

Współcześnie coraz częściej mówi się o kwestiach ekologicznych związanych z eksploatacją starych urządzeń grzewczych. Jest w tym zresztą sporo prawdy – konwencjonalne piece węglowe sprzyjają zwiększonemu uwalnianiu się do atmosfery szkodliwego dymu. Jeśli i w Twoim domu wciąż pracuje ogrzewanie bazujące na węglu, warto pomyśleć o poprawie stanu naszej planety i zastąpić je ogrzewaniem gazowym. Oczywiście, nierzadko zdarza się, że konieczna staje się modernizacja kotłów gazowych. Stare modele tego typu urządzeń nie należą do tak bezpiecznych, co ich współczesne odpowiedniki. Nowoczesne kotły to także lepsza wydajność oraz szybsze podgrzewanie wody, a coraz częściej także i możliwość automatycznego sterowania.

Modernizacja instalacji grzewczej jest zalecana także w przypadkach, gdy zaczniemy zauważać wyższe ceny rachunków za ogrzewanie, szczególnie w porównaniu z naszymi sąsiadami ogrzewającymi domy lub mieszkania o podobnym metrażu.

Zachęcamy wówczas do kontaktu z naszym zespołem – po sprawdzeniu stanu technicznego urządzenia poinformujemy Cię, czy problem wysokich cen za ogrzewanie faktycznie rozwiąże wymiana kotła. Modernizacja jest również wskazana w sytuacji, w której zauważymy duże utraty generowanego ciepła, a także w przypadku korozji objawiającej się w formie charakterystycznych i pomarańczowych plam na powierzchni rur.

 

Podgrzewacze gazowe - montaż podgrzewaczy gazowych i nowoczesnych instalacji grzewczych
Serwis kotłów gazowych - Piecyki gazowe: Modernizacja

Profesjonalne modernizacje instalacji grzewczych

Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem dokładamy wszelkich starań, aby móc zapewnić naszym klientom możliwie największą niezawodność modernizowanych instalacji. Dlatego stawiamy wyłącznie na kotły i akcesoria stworzone przez wiodących producentów. Duży wybór urządzeń grzewczych wchodzących w skład naszego asortymentu, sprawia, że z pewnością znajdą Państwo pośród nich niezawodny zamiennik dla dotychczasowych sprzętów. Podczas modernizacji kotłów gazowych nasi specjaliści wykorzystują najnowocześniejsze narzędzia montażowe pozwalające na znaczne skrócenie czasu trwania prac.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Nasza firma współpracuje z wykwalifikowanym zakładem kominiarskim, by zapewnić Państwu najwyższej jakości usługi. Pomagamy również w pozyskiwaniu przez naszych klientów dofinansowania z programów Czyste Powietrze oraz Kawka. Zapewniamy atrakcyjne ceny, indywidualną wycenę oraz profesjonalne doradztwo naszych specjalistów. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i przekonaj się, że modernizacja instalacji grzewczej nie musi być ani trudna, ani kosztowna!