Czyszczenie piecyka gazowego Katowice

Piecyki gazowe powinny przechodzić przegląd przynajmniej raz w roku. Dlatego oferujemy mieszkańcom Katowic fachowe czyszczenie i serwis pieców gazowych. Jakie usługi świadczymy?

  • Serwis piecyków gazowych – przegląd przeprowadzany przynajmniej raz w roku ma zapewnić bezpieczeństwo domowników oraz niższe zużycie gazu i optymalną wydajność zarówno starszych, jak i nowoczesnych pieców gazowych.
  • Naprawa piecyków gazowych Katowice – w trakcie prac konserwacyjnych przeprowadzanych przez nasz katowicki serwis dokładnie czyścimy każdy element i wymieniamy zużyte części na fabrycznie nowe. Dokonujemy także niezbędnych napraw. Po wszystkim zawsze sprawdzamy, czy urządzenie działa tak, jak powinno.

Konserwacja piecyków Katowice

Okresowa konserwacja piecyków gazowych zapewnia prawidłowe funkcjonowanie urządzenia grzewczego w okresie intensywnego użytkowania oraz gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Czynności konserwacyjne powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku. W ramach konserwacji fachowcy z naszej firmy:

  • dokładnie sprawdzają stan techniczny pieca gazowego i połączeń,
  • weryfikują stan techniczny elementów zużywających się,
  • sprawdzają stan komory spalania, układu odprowadzania spalin i w razie potrzeby czyszczą zabrudzone elementy,
  • dokonują ponownego rozruchu urządzenia, aby sprawdzić, czy wszystko na pewno działa prawidłowo.

Usługę serwisową można zamówić, dzwoniąc do naszego działu obsługi klienta. Serwis piecyków działa na terenie Katowic i okolic. Zachęcamy do kontaktu i umówienia się na oględziny, konserwację i czyszczenie piecyka gazowego.

 

Czyszczenie pieców gazowych Katowice – tanio i solidnie

Nasz serwis piecyków Katowice działa na terenie miasta od lat. Regularnie wykonujemy przeglądy i przeprowadzamy prace serwisowe w katowickich domach, mieszkaniach i większych kotłowniach. Czyszczenie piecyków i kotłów gazowych to jedna z podstawowych czynności, jakie wykonuje się w ramach okresowej konserwacji tych urządzeń grzewczych. 

Zachęcamy do kontaktu i rozmowy na temat usługi czyszczenia pieców gazowych w domu prywatnym, mieszkaniu czy firmie. Oferujemy kompleksowe oględziny pieców gazowych oraz czyszczenie wszystkich ich elementów – w tym:

  • czyszczenie palnika komory spalania – to podstawowa czynność konserwacyjna; po wyczyszczeniu komory i palnika serwisant ponownie uruchamia urządzenie i przeprowadza regulację parametrów spalania,
  • czyszczenie syfonów kondensatu – w piecach kondensacyjnych raz na jakiś czas trzeba dobrze przeczyścić syfon kondensatu. Zapchany syfon będzie powodować wyłączanie się urządzenia grzewczego,
  • czyszczenie wymienników ciepła odzyskujących energię ze spalin – czasem pojawia się problem z odprowadzaniem spalin i sprawność kotła spada. Powodem takiego stanu rzeczy może być osad nagromadzony w wymiennikach, przez które przechodzą spaliny.

Po zakończeniu czyszczenia i innych prac konserwacyjnych ponownie uruchamiamy piec gazowy, aby sprawdzić, czy wszystko działa, jak należy. W razie potrzeby serwisant reguluje parametry spalania i wskazuje przyczyny ewentualnych problemów z jakością paliwa lub układem powietrzno-paliwowym. Doradza też, co zrobić, aby piec gazowy działał najlepiej, jak to możliwe.