Zleć konserwację i serwis kotłów gazowych profesjonalistom!

Konserwacja i serwis kotłów gazowych to działania, które mają zapewnić bezproblemową eksploatację urządzeń grzewczych, ograniczyć zużywanie się ich części i powodowane tym usterki. Realizacja okresowych czynności serwisowych pozwala zweryfikować poprawność działania poszczególnych elementów instalacji i urządzeń oraz identyfikować potencjalne zagrożenia, które w przyszłości mogą powodować problem z prawidłowym działaniem kotłów i piecyków gazowych, takie jak np. zła jakość paliwa czy nieprawidłowe działanie układu powietrzno spalinowego. To z kolei daje możliwość usunięcia ich przyczyny przed kolejnym sezonem grzewczym. Regularne przeglądy umożliwiają więc wdrożenie odpowiednich działań i konserwację wrażliwych elementów, które mają zasadniczy wpływ na poprawne działanie piecyka lub kotła gazowego.

Co warto wiedzieć o eksploatacji kotłów i piecyków gazowych?

Gazowe urządzenia grzewcze powinny być serwisowane przynajmniej raz w roku przez osoby do tego uprawnione. W trakcie przeglądu sprawdza się stan komory spalania, palnika, układu powietrzno paliwowego, czujników i sterowanych nimi urządzeń peryferyjnych (np. wentylatorów). Uszkodzenie, któregoś z elementów w konsekwencji prowadzi do nieprawidłowego działania i wyłączenia urządzenia grzewczego. Wiele usterek tego typu można uniknąć i usunąć realizując okresowe czynności konserwacyjne, ale czasem konieczna jest naprawa lub wymiana uszkodzonych komponentów. Regularny serwis zapobiega nawarstwieniu się problemów i zapewnia prawidłowe działanie urządzenia grzewczego w okresie grzewczym.

Przeglądy i konserwacja kotłów gazowych w fachowym serwisie

Nasza firma specjalizuje się w montażu i uruchamianiu oraz serwisowaniu i naprawach gazowych urządzeń grzewczych. Realizujemy też projekty polegające na montażu instalacji ogrzewczych i wod-kan oraz instalacji gazowych. Pracujący u nas serwisanci posiadają wszystkie wymagane uprawnienia. Mogą montować i uruchamiać fabrycznie nowe urządzenia grzewcze oraz naprawiać i konserwować użytkowane gazowe kotły i piecyki. Oferujemy profesjonalny serwis i doradztwo w zakresie doboru, użytkowania i serwisowania gazowych urządzeń grzewczych. Zadzwoń i dowiedz się więcej.