Uszkodzona terma gazowa może zużywać więcej paliwa, nie dogrzewać i powodować zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników. Zgodnie z zaleceniami producentów term gazowych urządzenia tego typu powinny być raz na rok kontrolowane przez serwisanta specjalizującego się w obsłudze technicznej gazowych urządzeń grzewczych. 

 

W trakcie serwisu powinno się wykonać zalecane czynności z zakresu obsługi technicznej i konserwacji oraz diagnostyką poprawnością działania termy gazowej. Jeżeli diagnostyka urządzenia na to wskazuje, to konieczna może okazać się naprawa uszkodzonych elementów lub ich wymiana na nowe.

Kiedy trzeba wezwać serwis do termy gazowej?

W ramach serwis termy gazowej należy wykonywać regularne przeglądy okresowe raz w roku. W przypadku, gdy urządzenia przestaje działać poprawnie lub przestaje działać w ogóle, serwisanta trzeba wezwać jak najszybciej. Próba weryfikacji stanu technicznego urządzenia na własną rękę może doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

 

Serwis do termy gazowej należy wezwać od razu, gdy:

  • widać ślady nieszczelności termy gazowej,
  • czuć zapach gazu, którym zasilana jest terma gazowa,
  • spada wydajność ogrzewania i podgrzewacza,
  • terma przestaje działać.

Jak zlecić serwis i naprawę termy gazowej?

Wzywając serwis do naprawy termy gazowej, dobrze jest znać markę i model urządzenia, z którego korzystamy. Informacje te można znaleźć na tabliczce znamionowej. Przydatna może okazać się też wiedza na temat roku produkcji i roku uruchomienia termy gazowej. 

 

Jeżeli takie dane są niedostępne, serwisant z naszej firmy przyjedzie i zweryfikuje model i rodzaj urządzenia osobiście. Wystarczy zadzwonić do nas i umówić się na wizytę. W przypadku awarii naprawa termy grzewczej jest poprzedzona diagnostyką urządzenia.

Jak wygląda naprawa i serwis termy gazowej?

Serwisant sprawdza: 

  • czy urządzenie działa poprawnie, 
  • czy działa sterowanie i elementy regulacyjne, 
  • kontroluje stan komory spalania i palnika,
  • kontroluje filtr c.w.u. i naczynie wzbiorcze.

Adekwatnie do wyniku kontroli podejmuje czynności konserwacyjne i naprawcze. Konserwacja lub naprawa kończy się ponownym uruchomieniem, regulacją i kontrolą działania termy gazowej.