Serwis Junkers — Chorzów i okolice

Tak jak każde inne urządzenie w Twoim domu, piecyk gazowy również może ulec niespodziewanej awarii. Pleśń, kurz i kamień gromadzące się we wszystkich nieco bardziej skomplikowanych częściach mechanicznych i elementach elektrycznych kotła, mogą doprowadzić do pogorszenia jego efektywności energetycznej, a jednocześnie stanowić zagrożenie dla wszystkich domowników. Między innymi dlatego jest konieczne utrzymanie go w czystości. Czyszczenie piecyka gazowego powinno być wykonywane regularnie, aby zapewnić optymalną pracę instalacji oraz zapobiec niebezpieczeństwu wybuchu pożaru. Co więcej, tę usługę warto zlecić doświadczonemu certyfikowanemu serwisantowi. 

Jeśli szukasz specjalistów od urządzeń grzewczych, zapoznaj się już teraz z ofertą firmy Term Instal Technika Grzewcza! W zakres naszych usług wchodzi nie tylko czyszczenie, ale i kompleksowa naprawa piecyków gazowych. Działamy na terenie całego Chorzowa i okolic. Mamy doświadczenie w serwisowaniu urządzeń od wszystkich czołowych producentów takich jak Junkers, Vaillant, Viessmann czy Ariston.

Jak przebiega konserwacja piecyków gazowych?

Konserwacja piecyków i kotłów gazowych to proces kompleksowy, który pozwala sprawdzić sprawność energetyczną urządzenia i jednocześnie uchronić przed poważniejszą awarią. Nasi specjaliści wykonają następujące czynności:

  • sprawdzają główne elementy urządzenia grzewczego, w szczególności części odpowiedzialne za zapewnienie bezpiecznej pracy kotła,
  • oczyszczają komponenty wewnętrzne z kondensatu, kurzu i kamienia,
  • wyregulują palnik piecyka,
  • precyzyjnie obliczają ilość dwutlenku węgla emitowanego przez piecyk,
  • wymieniają te części kotła, które nie działają bezpiecznie lub są zagrożone awarią.

Po przeprowadzeniu przeglądu technicznego i naprawie piecyka gazowego otrzymasz specjalny certyfikat serwisowy potwierdzający, że kontrola została przeprowadzona przez doświadczonego inżyniera. Pamiętaj, że koszt corocznej konserwacji kotła jest w większości przypadków znacznie niższy niż koszt naprawy awaryjnej. Dlatego nie czekaj do momentu, aż pojawi się problem z urządzeniem! 

Naprawa piecyków gazowych 

Nasz kompleksowy serwis piecyków gazowych Junkers jest przeprowadzany zgodnie z wymogami bezpieczeństwa. Co najważniejsze, sprawdzamy przewód kominowy i wentylację, aby upewnić się, że z urządzenia nie wycieka tlenek węgla, sprawdzamy regulatory ciśnienia gazu i temperatury oraz sprawdzamy urządzenie – czy nie pojawiły się usterki lub nieszczelności. Mamy dostęp do oryginalnych części, dlatego naprawa piecyków gazowych na terenie Chorzowa przebiega sprawnie i szybko. Dzięki zespołowi profesjonalnych inżynierów serwisowych zyskujesz pewność, że Twoje urządzenie grzewcze jest w dobrych rękach! Jeśli masz pytania dotyczące usług lub chcesz wezwać serwisanta do swojego piecyka — zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.