Kiedy zrobić serwis podgrzewacza gazowego?

Serwis podgrzewacza gazowego powinno się robić raz na rok. W trakcie urządzenie przechodzi kompleksową diagnostykę, jeśli to konieczne jego elementy są czyszczone lub wymieniane. Przegląd powinien zakończyć się ponownym rozruchem i diagnostyką parametrów kontrolnych. Zaniechanie okresowych przeglądów doprowadzi do usterki i może powodować zagrożenie.

Kiedy konieczna jest naprawa podgrzewacza gazowego?

Naprawa podgrzewacza gazowego będzie niezbędna, gdy urządzenie przestaje funkcjonować poprawnie lub całkowicie się wyłącza. Objawy, które wskazują, że podgrzewacz gazowy powinien zostać sprawdzony, to m.in.:

  • wycieki z podłączeń,
  • intensywny zapach gazu,
  • problem z rozruchem i poprawnym działaniem podgrzewacza.

 

W takich przypadkach konieczna jest kompleksowa diagnostyka i konserwacja. W trakcie weryfikuje się stan uszczelnień i komponentów oraz działanie elementów sterujących i regulacyjnych. W przypadku wycieków należy wymienić wszystkie uszczelnienia na nowe. Warto sprawdzić poprawność montażu oraz działanie układu powietrzno-spalinowego. Problemy z odprowadzaniem spalin i dostarczaniem powietrza do komory spalania mogą powodować zanieczyszczenie elementów produktami spalania niewłaściwej mieszanki tak, jak w przypadku stosowania paliwa niskiej jakości.

Zadzwoń i dowiedz się, ile może kosztować przegląd i naprawa twojego podgrzewacza gazowego?

Zachęcamy do kontaktu i konsultacji na temat naprawy i okresowych przeglądów serwisowych państwa podgrzewacza gazowego. Regularne coroczne przegląd pozwolą na bieżąco weryfikować stan urządzenia i wykryć źródło ewentualnych problemów np. z jakością paliwa lub stanem podłączeń. Oferujemy wsparcie techniczne dla użytkowników wszystkich typów podgrzewaczy gazowych dostępnych na naszym rynku. Aby zlecić serwis i naprawę wystarczy zadzwonić i podać markę i model podgrzewacza. W razie problemu z odczytaniem tabliczki znamionowej nasz technik zweryfikuje wszystkie informacje w trakcie oględzin stanu technicznego podgrzewacza w państwa mieszkaniu.