Sprzedaż, montaż i rozruch kotłów kondensacyjnych

Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru kotłów kondensacyjnych do instalacji c.o. i c.w.u. Podpowiemy jaki kocioł wybrać oraz jakie warunki trzeba zapewnić, aby można było zamontować wybrane urządzenie w państwa kotłowni lub w mieszkaniu. Jesteśmy dystrybutorem nowych kotłów kondensacyjnych. Realizujemy pierwszy montaż nowych urządzeń oraz ich rozruch, tak aby zapewnić inwestorom i użytkownikom pełen komfort korzystania z tej nowej wydajnej i bezpiecznej technologii. Szukając nowego kotła kondensacyjnego lub firmy do montażu kotła, warto pamiętać, że pierwszy montaż nowych urządzeń musi być wykonany przez firmę upoważnioną do montażu i rozruchu nowych kotłów. Największy wybór rozwiązań w zakresie doboru i montażu kotłów kondensacyjnych oferuje Term Instal Technika Grzewcza.

Kotły kondensacyjne – montaż, co trzeba wiedzieć?

Montaż kotła kondensacyjnego to zadanie złożone. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby miejsce, w którym ma być zamontowany kocioł kondensacyjny, spełniało wszystkie warunki montażu. Kolejne kroki to montaż urządzenia, podłączenie instalacji i rozruch.

 

  • Montaż kotła – miejsce montażu musi pozwalać na zachowania minimalnych odległości od przegród. Ważny jest też dostęp do instalacji, możliwość odprowadzania spalin i wydajna wentylacja.
  • Montaż i podłączenie instalacji gazowej i wodnej – w trakcie montażu kotła kondensacyjnego montuje się i podłącza instalację gazową i wodną.
  • Podłączenie zasilania i peryferiów – trzeba zapewnić zasilanie i wykonać połączenia pomiędzy płytą główną kotła kondensacyjnego a urządzeniami peryferyjnymi.
  • Uruchomienie i rozruch kotła – po zamontowaniu i podłączeniu instalacji i wszystkich komponentów serwis uruchamia kocioł i kontroluje jego rozruch oraz przeprowadza pełną diagnostykę.

Harmonogram okresowej obsługi technicznej – po oddaniu kotła do użytkowania, warto uzgodnić harmonogram obsługi technicznej. Zgodnie z zaleceniami producentów kotłów kondensacyjnych serwis wykonuje kontrole stanu technicznego co rok.

Zleć montaż i rozruch kotła kondensacyjnego

Coraz częściej znajduje się dobre oferty na sprzedaż używanych kotłów kondensacyjnych. Weryfikacje stanu technicznego, ocenę urządzenia pod kątem montażu w danym miejscu oraz montaż można zlecić naszej firmie.