Sprzedaż, montaż i obsługa techniczna podgrzewaczy gazowych

Firma Term Instal Technika Grzewcza specjalizuje się w sprzedaży, montażu i obsłudze podgrzewaczy gazowych i innych elementów instalacji c.o. i c.w.u. Oferujemy wydajne nowoczesne urządzenia. Pomagamy w doborze ogrzewaczy gazowych, które na pewno sprawdzą się w mieszkaniu, domu lub firmie.

Co trzeba uwzględnić, planując zakup i montaż podgrzewacza gazowego?

Planując montaż podgrzewacza gazowego, warto znać przepisy regulujące możliwość zastosowania takiego urządzenia. Podgrzewacz powinien być zamontowany w pewnej odległości od wystających elementów konstrukcyjnych i wyposażenia. Nie może być zamontowany nad kuchenką gazową, wanną czy brodzikiem. Warto wiedzieć, że w pomieszczeniu, w którym montuje się podgrzewacz, przez cały okres użytkowania urządzenia musi być utrzymana temp. powyżej zera. Trzeba też zapewnić dostęp do celów obsługi podgrzewacza gazowego. Dlatego planując montaż i ewentualną zabudowę urządzenia, lepiej skonsultować się wcześniej z technikami z naszej firmy.

Rozruch i obsługa techniczna podgrzewacza gazowego – co warto wiedzieć?

Montaż i uruchomienie nowego podgrzewacza gazowego powinna wykonać osoba do tego upoważniona. Usługa tego typu powinna zakończyć się weryfikacja poprawności działania podgrzewacza. Działające urządzenie należy serwisować raz na rok. Nasza firma oferuje usługi montażu oraz rozruchu zakupionych u nas podgrzewaczy gazowych. Zadzwoń i sprawdź, ile możesz zyskać.

Dlaczego trzeba regularnie robić przeglądy podgrzewacza?

Regularna obsługa techniczna i bieżąca konserwacja urządzenia pozwala utrzymać podgrzewacz w optymalnym stanie technicznym. W trakcie przeglądu serwisant weryfikuje stan techniczny palnika, komory spalania oraz układu powietrzno spalinowego. Usterki i niepoprawne działanie tych elementów prowadzą do ograniczenia wydajności urządzenia lub do jego całkowitego wyłączenia. 

 

Większość tego typu problemów wynika ze złej jakości paliwa oraz problemów z odprowadzaniem spalin i dostępem do powietrza. Regularny serwis pozwala dostrzec objawy wskazujące na niską jakość paliwa i układ powietrzno-spalinowy. Konserwacja, czyli czyszczenie i regulacja elementów tych układów szybko przywraca pełną sprawność podgrzewacza gazowego, a użytkownik może podjąć działania mające na celu zakup paliwa lepszej jakości i poprawić przepływ powietrza i spalin, gdy tylko będzie to możliwe lub okaże się niezbędne.