Serwis kotłów gazowych — Mysłowice

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz doświadczyć w chłodny, zimowy dzień, jest awaria piecyka lub kotła gazowego. Na szczęście, przeprowadzając coroczny serwis urządzenia, możesz temu zapobiec. Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego warto umówić się na przegląd techniczny piecyka gazowego, ponieważ jest to najlepszy czas na zauważenie problemów z kotłem przed nadejściem sezonu grzewczego. To właśnie zimą pojawia się największe ryzyko zatrucia tlenkiem węgla, który jest bezwonny i bezbarwny. Nawet jeśli wydaje się, że Twój piecyk gazowy działa bez zarzutu, warto skorzystać z usług naszego serwisu technicznego.

W firmie Term Instal Technika Grzewcza oferujemy profesjonalny serwis kotłów i piecyków gazowych. Usługi realizujemy głównie w Mysłowicach, ale jesteśmy w stanie dojechać w dowolne miejsce na terenie całego województwa śląskiego. 

Na czym polega serwis kotłów i piecyków gazowych w Term Instal?

Serwis kotłów i pieców gazowych to zestaw czynności kontrolnych i testów, które certyfikowany inżynier przeprowadza na kotle gazowym, aby upewnić się, że urządzenie działa wydajnie i jest bezpieczny w obsłudze. Warto pamiętać, że naprawa piecyków gazowych to coś, co może wykonać tylko wykwalifikowany inżynier z Term Instal. Nigdy nie powinieneś serwisować urządzenia grzewczego samodzielnie. Gdy zlecisz nam tę usługę, wykonamy dla Ciebie kompleksowy przegląd urządzenia i całej instalacji gazowej. 

Nasz pracownik sprawdzi, czy nie ma oznak korozji lub wycieków. Wszystkie elementy sterujące zostaną dokładnie sprawdzone. Przyjrzymy się też ustawieniom ciśnienia i przepływu gazu, upewniając się, że kluczowe parametry są na odpowiednim poziomie. Jeśli piec gazowy będzie wymagać wymiany jakiegoś komponentu, wykonamy tę usługę od ręki. Na koniec wystawimy Ci świadectwo serwisowania kotła. To dowód na to, że naprawa urządzenia wykonana została przez specjalistę. 

Naprawa piecyków gazowych marki Junkers i nie tylko

Od początku działalności zdobyliśmy doświadczenie w serwisowaniu urządzeń takich marek jak Junkers, Vaillant, Viessmann czy Ariston. Nasi pracownicy regularnie biorą udział w szkoleniach, aby być na bieżąco z pojawiającymi się na rynku nowościami. To sprawia, że serwis Junkersa czy jakiekolwiek innego piecyka, czy kotła przebiega szybko i sprawnie. Jeśli chcesz zlecić nam przegląd instalacji na terenie Mysłowic, zapraszamy do kontaktu! Regularny, coroczny przegląd kotła gazowego jest nie tylko niezbędny, aby zapewnić szybkie wykrycie i rozwiązanie pojawiających się problemów, ale też istotny z punktu widzenia bezpieczeństwa, efektywności energetycznej czy zachowania gwarancji producenta.