Serwis piecyków gazowych – Tychy i okolice

Wielu właścicieli domów nie myśli o regularnym serwisowaniu podgrzewacza wody do momentu, aż nie pojawi się jego awaria. Regularny, coroczny przegląd techniczny jest jednym z najłatwiejszych i najbardziej opłacalnych sposobów utrzymania prawidłowego działania urządzeń grzewczych. Kompleksowy serwis piecyków gazowych pozwoli obniżyć koszty użytkowania urządzenia oraz wydłuży jego żywotność. Term Instal Technika Grzewcza oferuje czyszczenie i serwis domowych podgrzewaczy wody. Naprawiamy piecyki gazowe od takich producentów jak Junkers, Vaillant, Viessmann czy Ariston. W razie potrzeby możemy przeprowadzić termomodernizację i zainstalować nowy system grzewczy w Twoim domu. 

Jeśli masz problemy z piecykiem gazowym, nie zwlekaj i zadzwoń do nas. Mamy wieloletnie doświadczenie w naprawie podgrzewaczy wody i innych gazowych urządzeń grzewczych. Zespół wyszkolonych i doświadczonych techników jest w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanym zleceniem! Usługi serwisowe świadczymy głównie w Tychach, jednak po wcześniejszym uzgodnieniu możemy dojechać w każde miejsce  w województwie śląskim. 

Przegląd i naprawa piecyków gazowych w Tychach

Serwis i naprawa piecyków gazowych rozpoczyna się od wstępnych oględzin. Na tym etapie technik upewnia się, że kocioł i przyłączone do niego rurociągi są prawidłowo zainstalowane. Kolejny krok obejmuje demontaż obudowy urządzenia i obejrzenie wszystkich wewnętrznych komponentów z bliska. Jeśli któraś część jest zabrudzona, zakurzona lub zawilgocona, serwisant oczyści ją lub wymieni na nową. Na kolejnym etapie sprawdzi, czy piecyk gazowy działa bezpiecznie i wydajnie. Używa analizatora spalin, aby upewnić się, że kocioł spala odpowiednią mieszankę gazu i powietrza oraz że przewód kominowy nie jest zatkany kondensatem. Orientacyjnie, większość usług serwisowych kotła powinna trwać ok. pół godziny. Po zakończeniu pracy otrzymasz pełny raport serwisowy potwierdzający wykonanie przeglądu technicznego. 

Serwis podgrzewaczy wody Junkers

Podgrzewacze wody i piece gazowe c.o., które nie są odpowiednio serwisowane i kontrolowane, częściej ulegają awarii, potencjalnie pozostawiając dom bez ogrzewania i ciepłej wody przez dłuższy czas. Co więcej, nieprawidłowo eksploatowane urządzenia grzewcze i nieszczelne przewody kominowe czy wentylacyjne mogą prowadzić do zatrucia tlenkiem węgla, który jest śmiertelnie niebezpieczny. Aby spać spokojnie i nie narazić się na wysokie koszty napraw, zadzwoń po nasz serwis Junkers!