Serwis junkers i kotłów gazowych — Dąbrowa Górnicza

Tak jak samochód wymaga regularnych przeglądów w warsztacie, tak samo piecyk gazowy potrzebuje systematycznej diagnozy jego stanu technicznego. Przeprowadzanie cyklicznych przeglądów (zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu grzewczego) może pomóc w zapobiegnięciu poważnej awarii urządzenia. Doświadczony inżynier powinien wykryć usterki, zanim będą wymagać kosztownej naprawy. Utrzymywanie piecyka gazowego w doskonałym stanie pomaga również zapewnić wydajną pracę. Jeśli urządzenie musi pracować intensywniej, aby zapewnić ten sam poziom ciepła lub ciepłej wody, oznacza to, że spadła jego efektywność. W takiej sytuacji ​​rachunki za energię mogą być wyższe niż powinny.

Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i wszystkim domownikom, warto skorzystać z usług doświadczonego serwisu. Jesteśmy pogotowiem gazowym, które zajmuje się serwisem piecyków gazowych i kompleksowym przeglądem instalacji. Podczas wizyty w Twoim domu inżynier sprawdzi, czy nie ma nieszczelnych rur. To bardzo ważne, ponieważ pozwala zapobiec wyciekowi tlenku węgla, mogące śmiertelnie zatruć domowników. Coroczna konserwacja kotła jest prawnie wymagana – właściciel obiektu budowlanego powinien dokonywać okresowych kontroli instalacji gazowych i kominów. Poza tym większość gwarancji może stracić ważność, jeśli piecyk gazowy nie będzie właściwie konserwowany. 

Naprawa piecyków gazowych w Dąbrowie Górniczej i okolicach

Jako firma z ugruntowaną pozycją na rynku mamy doświadczenie w serwisowaniu popularnych pieców gazowych Junkersa oraz urządzeń innych od wiodących producentów, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko wykryć usterkę i rozwiązać problem w bardzo krótkim czasie. Naprawa piecyków gazowych w Dąbrowie Górniczej odbywa się na jasno określonych zasadach. Dzwonisz do nas, ustalasz termin wizyty i czekasz na wizytę serwisanta. Czynności konserwacyjne, które wykonujemy na miejscu w ramach serwisu piecyków gazowych:

  • kontrola wzrokowa kotła i płomienia,
  • kontrole instalacji gazowej (zewnętrznej i wewnętrznej),
  • sprawdzenie ciśnienia roboczego i uszczelek obudowy,
  • demontaż obudowy piecyka w celu sprawdzenia wszystkich głównych elementów (palnik, wymiennik ciepła, główny wtryskiwacz, sonda iskier/czujnik),
  • oczyszczenie części kotła, jeśli to konieczne,
  • wykonanie raportu serwisowego uwzględniającego wszystko, co zrobił inżynier.

Modernizacja i montaż instalacji gazowych 

Naprawa i serwis piecyków gazowych to tylko niejedyne czynności, jakie wchodzą w zakres naszych usług. Pracownicy firmy mają niezbędne certyfikaty upoważniające ich do montażu urządzeń grzewczych. W razie konieczności modernizujemy istniejące instalacje gazowe oraz wykonujemy je od zera. Dzięki współpracy z renomowanymi dostawcami w codziennej pracy używamy oryginalnych podzespołów i urządzeń pochodzących od takich producentów jak m.in. Junkers, Vaillant, Ariston czy Viessmann.  Naszym priorytetem jest zagwarantowanie wszystkim klientom stuprocentowego bezpieczeństwa. Jeśli Twój piec gazowy wymaga przeglądu — skontaktuj się z nami już teraz!