Serwis pieców gazowych w Zabrzu

Piecyki gazowe działają wydajnie i są bezpieczne tylko wtedy, gdy przeprowadza się ich regularne kontrole techniczne. Utrzymując urządzenie grzewcze w dobrym stanie, możesz obniżyć rachunki za energię oraz zredukować ryzyko kosztownych napraw lub wymian w przyszłości. Jednak nawet regularnie serwisowany piecyk gazowy może ulec awarii. Niektóre naprawy takie jak odpowietrzanie chłodnicy można wykonać samodzielnie, jednak najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z firmą Term Instal Technika Grzewcza. Wykonujemy serwis pieców gazowych Junkers w Zabrzu i na terenie całego województwa śląskiego.

Po umówieniu dogodnego terminu jeden z naszych specjalistów przyjedzie pod wskazany adres i wykona kompleksowy przegląd techniczny piecyka gazowego. Dzięki regularnym szkoleniom i zdobytej wiedzy możemy podjąć się naprawy urządzeń grzewczych od najpopularniejszych producentów takich jak Junkers, Vaillant, Viessmann czy Ariston. Mamy również dostęp do oryginalnych części instalacji, co pozwala nam wykonać zlecenie szybko i profesjonalnie. 

Kiedy warto zdecydować się na serwis i czyszczenie piecyka gazowego?

Znaki ostrzegawcze, które powinny skłonić Cię do wezwania fachowca to najczęściej:

  • kolor płomienia jest raczej żółty lub pomarańczowy niż niebieski – może to być oznaką złego spalania,
  • czarne ślady na obudowie kotła lub w jego pobliżu – oznacza to, że komin jest nieszczelny lub kocioł ma problemy z wywołaniem iskry,
  • wyższe niż zwykle rachunki za gaz – oznacza to, że Twój kocioł pracuje intensywniej, przez co może spalać więcej gazu niż to konieczne,
  • nagłe zgaśnięcie lampki kontrolnej.

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych problemów, powinieneś natychmiast wyłączyć dopływ gazu oraz otworzyć okna, aby przewietrzyć dom. Nigdy nie zdejmuj obudowy kotła ani nie demontuj poszczególnych części instalacji samodzielnie. Tylko certyfikowany inżynier z Term Instal rozwiąże problem szybko i bezpiecznie! 

Co uwzględnia naprawa pieców gazowych w Term Instal?

Podczas serwisowania kotła gazowego sprawdzamy kompleksowo Twoje urządzenie grzewcze zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, aby upewnić się, że działa wydajnie i jest bezpieczne w użytkowaniu. W zakres naszych kompetencji wchodzi również czyszczenie piecyka gazowego z kondensatu. W razie potrzeby przeprowadzamy kontrolę techniczną przewodów kominowych i rur. Naprawa piecyków gazowych jest potwierdzana przez wystawienie zaświadczenia serwisowego z pieczątką i podpisem serwisanta. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!